сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 8
home Хроника

Маж нападнат пред угостителски објект во гостиварско

Маж нападнат пред угостителски објект во гостиварско

Б.Б.(40) од гостиварско Форино вчера вечерта во СВР Тетово пријавил дека околу 22 часот и 50 минути пред угостителски објект во селото физички бил нападнат.

Според пријавата Б.Б. бил нападнат од Б.Н.(39) од соседно село Чегране и од уште две други лица.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Коронавирус