четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Маж нападнат од куче во Аеродром

Маж нападнат од куче во Аеродром

Во скопската населба Аеродром повозрасен маж пријавил во полиција дека е нападнат од куче.

Како што наведува МВР, лицето Ш.С. (82) од Скопје, вчера пријавил дека на 4 јануари оваа година, околу 15.30 часот на бул. „АВНОЈ“, бил нападнат од куче скитник, кое го каснало во пределот на десната нога.

Коронавирус