петок, 4. декември 2020. Вести денес: 166
home Хроника

Маж нападнат од куче скитник, каснат е во рака

Маж нападнат од куче скитник, каснат е во рака

На 30.11.2019 во 18:55 часот во Полициската станица Кичево, И.Ш.(62) од Велес, со живеалиште во Кичево, пријавил дека околу 18:00 часот во село Белица бил каснат од куче скитник на левата рака.

Коронавирус