петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 118
home Хроника

Маж нападнат од глутница кучиња скитници во центарот на Скопје

Маж нападнат од глутница кучиња скитници во центарот на Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 17:30 часот во Полициската станица Центар У.А.(25) пријавил дека истиот ден околу 00,45 часот на улицата “Кеј 13-ти Ноември“ бил нападнат од глутница кучиња-скитници,

Како што инофмираат од Министерстово за  внатрешни работи едно од нив го каснало во пределот на левата подколеница.

Коронавирус