петок, 29. јули 2022. Вести денес: 121
home Хроника

Маж нападнат и ограбен во Скопје

Маж нападнат и ограбен во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 17:20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, З.Е. (50) пријавил дека истиот ден околу 17,00 часот на трим патеката во близина на спортското игралиште „Вембли“ додека  се движел, од позади грб му пришло непознато лице кое го удрило во пределот на главата по што пријавителот паднал на земја, а лицето му одзело црна кожна ташна во кој имал два мобилни телефони по што го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус