вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Маж кривично ќе одговара за пренесување заразна болест

Маж кривично ќе одговара за пренесување заразна болест

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.А.(51) од с.Селце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“.

Пријавениот Р.А. постапил спротивно на издадено решение од Државен санитарен и здравствен инспекторат за домашна изолација.

Коронавирус