петок, 30. септември 2022. Вести денес: 115
home Хроника

Маж каснат од куче скитник на Камени мост

Маж каснат од куче скитник на Камени мост

Педесет годишниот скопјанец Д.Б. вчера попладне пријавил дека во петокот околу 7 часот бил каснат од куче бездомник додек се движел на Камениот мост.

Кучето го каснало во пределот на десната потколеница.

Тој веднаш се упатил во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Коронавирус