сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 4
home Хроника

Маж физички нападнал 8 годишно дете

Маж физички нападнал 8 годишно дете

Вчера вечерта во 20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, Р.Х.(43) од село Бојане, скопско, пријавил дека истиот ден околу 16.30 часот во село Бојане лицето З.Н.(34) од селото физички го нападнал неговиот осумгодишен внук.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус