среда, 24. јули 2019. Вести денес: 55
home Хроника

Маж допирал по тело малолетно девојче- таткото пријавил во полиција

Маж допирал по тело малолетно девојче- таткото пријавил во полиција

На 24.06.2019 година околу 09:40 часот во Полициското одделение Новаци, маж пријавил дека Т.Н.(55) од село Долно Чарлија ја допирал по телото неговата малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.