среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Хроника

Масовна тепачка во угостителски објект во Тетово

Масовна тепачка во угостителски објект во Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.М.(22) од с.Требош,тетовско, А.А.(22) од с.Палатица,тетовско, Ш.К.(19) и Ш.А.(19) двајцата од с.Требош, тетовско поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 11.10.2020 во 00,40 часот, во Полициска станица Тетово, било пријавено дека на 10.10.2020 околу 21,30 часот, во угостителски објект, Б.А.(21), А.Џ.(23) и И.М.(21) од Тетово, додека биле внатре, влегле и шест лица, по што И.М. бил физички нападнат од едно лице, по што настанала меѓусебна физичка пресметка помеѓу пријавителите и пријавените.

Коронавирус