сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 91
home Хроника

Масовна тепачка во Тетово

Масовна тепачка во Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.А.(22), Л.М.(21), Е.Р.(25), Б.А.(20) и Е.И.(21), сите од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 11.05.2020, на патот за место викано „Бањиче“, во близина на хидоцентралата во Тетово, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу Е.Р., Б.А. и Е.И., од една страна и Б.А. и Л.М., од друга страна.

Притоа, Б.А. извадил пиштол, додека Л.М. со нож се обидел да го повреди Е.Р..

Коронавирус