вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 166
home Хроника

Масовна тепачка во Скопје, овие лица учествувале во неа

Масовна тепачка во Скопје, овие лица учествувале во неа

На 01.12.2019 во 01:00 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на ул.„11 Октомври“ во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Б.(18), А.Б.(23) и И.П.(23), сите од Скопје, од една страна и Ѓ.В.(49) и А.В.(28), двајцата од Скопје, од друга страна.

Сочинети се записници по член 6 и чл.11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус