четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Масовна тепачка во Штип, полицијата ги откри идентитетите на учесниците

Масовна тепачка во Штип, полицијата ги откри идентитетите на учесниците

На 01.05.2020 во 20:05 часот во СВР Штип било пријавено дека во Штип, на место викано „Шардаван“, по претходна меѓусебна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу Е.С.(29), А.К.(25), Р.Х.(23), од една страна, и Е.К.(31) и Д.Џ.(30), од друга страна, сите од Штип.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија