среда, 15. јули 2020. Вести денес: 235
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 17 часот: 38,78 проценти во Македонија – Ова е излезноста по изборни единици

home Хроника

Масовна тепачка во Прилеп

Масовна тепачка во Прилеп

На 25.05.2019 година во 18:15 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата „Леце Котески“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата В.Д.(32), Џ.Д.(32), Р.З.(35) и Д.М.(36) од една страна и Д.А.(43), Џ.Д.(28), Ф.Ѓ.(20) и Ѓ.З.(44) од друга страна.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.