недела, 5. декември 2021. Вести денес: 93
home Хроника

Масовна тепачка во ноќен клуб во Неготино

Масовна тепачка во ноќен клуб во Неготино

На 09.06.2019 година во 02:50 часот било пријавено дека во Неготино во ноќен клуб бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу Љ.Ч.(19), Г.Н.(19) двајцата од Демир Капија од една страна и Х.И.(18) од Неготино, З.З.(28) од с.Пепелиште и уште едно лице на возраст од 17 години од Неготино од друга страна.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус