четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 88
home Хроника

Масовна тепачка во кумановско, момче прободено во стомакот

Масовна тепачка во кумановско, момче прободено во стомакот

Нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу повеќе лица, настанала вчера вечерта во кумановското село Оризари.

Во тепачката на С.К.(23) од село Оризари, со остар предмет, му била нанесена убодна рана во пределот на стомакот, по што истиот бил пренесен во Општа болница Куманово.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус