понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 16
home Хроника

Масовна тепачка во Драчево

Масовна тепачка во Драчево

Вчера во 20:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Нагоричанска“, О.С.(24), Р.С.(20) и Н.Ѓ.(30), сите од Скопје, физички ги нападнале Б.П.(27), Љ.П.(58), М.П.(32), Д.П.(33) и В.Н.(24), сите од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.