среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 62
home Хроника

Масовна тепачка во црква во струмичко за Митровден, повредени три лица

Масовна тепачка во црква во струмичко за Митровден, повредени три лица

Во дворот на црквата „Св.Димитрија“ во село Баница, струмичко, вчера за време на прослава по повод верскиот  празник Митровден, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата Д.М.(31) и Т.М. од село Баница од една страна и Н.С. и Ѓ.Т. од друга страна, по што се приклучиле и други лица.

-Притоа, со тешки телесни повреди се здобил Д.М., кој по укажаната помош во Медицинскиот центар Струмица бил препратен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди се здобиле Т.М. и П.А.(28), информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за целосно  расчистување  на случајот.

Коронавирус