сабота, 28. март 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Масовна тепачка во центарот на СКопје

Масовна тепачка во центарот на СКопје

На 23.02.2020 во 01,30 часот пво СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект на ул.„Димитрие Чуповски“ Б.Ф.(23), А.Ч.(23), Л.Б.(30) и М.Ч.(24) сите од Скопје поради претходно недоразбирање физички ги нападнале Ф.П.(20) М.П.(22) двајцата од с.Бразда,скопско, А.С.(21) од с. Шишево,скопско, С.Ј.(20) од Скопје и Б.Р.(18) од с.Батинци,скопско.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.