вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 127
home Хроника

Масовна тепачка доцна синоќа во скопски Аеродром

Масовна тепачка доцна синоќа во скопски Аеродром

Ќетири момчиња од Скопје доцна синоќа биле физички нападнати во скопската населба Аеродром.

-На 11.03.2018 година во периодот од 01,00 до 01,10 часот во Полициска станица Аеродром К.С.(25), Д.Д.(25), М.М.(21) и Х.К.(19) сите од Скопје, пријавиле дека биле физички нападнати од поголема група на лица на паркинг простор на улица “Фрањо Клуз” и “Анастас Митрев”, стои во полицискиот билтен.

Се работи на целосно расчистување на случајот.