понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 111
home Хроника

Масовна физичка пресметка во Кавадарци, се тепале 10 лица

Масовна физичка пресметка во Кавадарци, се тепале 10 лица

На 26.09.2021 во Полициската станица Кавадарци биле приведени десет лица, поради тоа што во 01:30 часот на ул.„Илинденска“ во Кавадарци учествувале во физичка пресметка.

Тепачката настанала помеѓу А.Ц.(25), Д.В.(20), М.В.(21), М.М.(21), М.М.(21) и Г.Ј.(21), сите од Скопје, од една страна и И.Т.(20), Ф.А.(24), Ј.Н.(27) и Д.А.(26), сите од Кавадарци, од друга страна.

По целосно документирање на случајот ќе им бидат поднесени соодветни поднесоци.

Локални избори 2021