сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Масовна физичка пресметка: Се тепале лица од Скопје, Кавадарци и Струмица

Масовна физичка пресметка: Се тепале лица од Скопје, Кавадарци и Струмица
фото-илустрација

Во полицијата вчера е пријавена физичка пресметка во Неготино меѓу пет лица од Кавадарци, Струмица и од Скопје, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

-Во Полициската станица Неготино, А.Х.(21) од Струмица пријавил дека околу 16 часот во кругот на приватно претпријатие во Неготино, по кратка расправија, настанала физичка пресметка помеѓу него и Б.А.(38) од Скопје, од една страна и И.В.(20), Ј.В.(22) и Е.В.(30), сите од Кавадарци, од друга страна, појасни Додевски.

Тој додаде дека по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.  (МИА)

Коронавирус