сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Машки леш вчера пронајден во водите на Вардар, телото ќе се вади денеска

Машки леш вчера пронајден во водите на Вардар, телото ќе се вади денеска

Вчера во 19:00 часот во река Вардар кај село Кочилари, велешко, пронајден е машки леш, соопштија од полиција.

Поради непристапност на теренот лешот ќе се вади од водите на река Вардар, во текот на денешниот ден, кога ќе биде извршен и увид.

Се очекува МВР да излезе со повеќе детали и утврден идентитет на починатиот.