петок, 30. јули 2021. Вести денес: 155
home Хроника

Марихуана пронајдена кај 15-годишен гостиварец, малолетникот е приведен

Марихуана пронајдена кај 15-годишен гостиварец, малолетникот е приведен

На 16.07.2019 околу 1 часот и 30 минути, при претрес на куќа на улица „Боге Велјановски“ во Гостивар, во која престојувал 15-годишен гостиварец, пронајдена е марихуана.

Малолетникот е лишен е од слобода за понатамошна постапка.

Коронавирус