четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 110
home Хроника

Марихуана, пиротехнички средства и пари: Приведен струмичанец поради поседување на овие работи

Марихуана, пиротехнички средства и пари: Приведен струмичанец поради поседување на овие работи

На 09.04.2019, врз основа на судска наредба, полициски службеници  извршиле претрес во домот на Б.Д.(34) од село Турново, струмичко.

При претресот биле пронајдени и одземени марихуана, пиротехнички средства и пари.

Лицето било приведено и задржано во полициската станица Струмица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус