понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 58
home Хроника

Манијак во Скопје: Се самозадоволувал во лифт и сакал да нападне девојка

Манијак во Скопје: Се самозадоволувал во лифт и сакал да нападне девојка

На 26.02.2020 во 00:10 часот во СВР Скопје, 25-годишна девојка од Кавадарци пријавила дека на 25.02.2020 околу 22:00 часот во лифт во зграда на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин“ едно лице се самозадоволувало пред неа и се обидело да ја повлече до него.

Според пријавеното, таа го оттурнала и успеала да избега кога застанал лифтот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.