вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Малолетно момче од Сарај прободено со нож од неговиот соученик

Малолетно момче од Сарај прободено со нож од неговиот соученик

Вчера во 13 часот во СВР Скопје, А.Џ. пријавил дека во село Сарај, скопско, неговиот малолетен син бил пoвреден со нож во пределот на левата нога од негов соученик од с.Глумово, скопско.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус