четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 141
home Хроника

Малолетно момче нападнато во дворот од основно училиште во Скопје

Малолетно момче нападнато во дворот од основно училиште во Скопје

Вчера во 14:00 часот во СВР Скопје 48-годишната Т.Т. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11:20 часот на улицата „Втора Македонска бригада“ во училишниот двор од основното училиште „Петар Здравковски-Пенко“, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку други малолетници.

Полиција презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус