четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 152
home Хроника

Малолетно дете од Ѓорче Петров жртва на полов напад од стрна на лице на возраст од околу 60-65 години

Малолетно дете од Ѓорче Петров жртва на полов напад од стрна на лице на возраст од околу 60-65 години

Вчера околу 19:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Н.Т. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 08.00 часот во наслебата Ѓорче Петров неговото малолетно дете било пресретнато од непознато лице на возраст од околу 60-65 години, информираат од МВР.

Според пријавеното НН лицето извршило полов напад врз детето. За настанот бил известен јавен обвинител, велат од полицијата.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на настанот.

Локални избори 2021