четврток, 4. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник жртва на насилство од цимерите

Малолетник жртва на насилство од цимерите

На 14.11.2019 во Полициската станица Кавадарци полициски службеници ги привеле А.М.(18) од с.Негорци и двајца малолетници, во присуство на нивните родители, поради основано сомнение дека на 13.11.2019 извршиле насилство врз малолетник, кој бил нивни цимер.

Случајот во Полициската станица Кавадарци на 14.11.2019 во 19:30 часот го пријавил таткото на малолетникот.

Коронавирус