сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 72
home Хроника

Малолетник тешко повреден во тепачка на игралиште

Малолетник тешко повреден во тепачка на игралиште

Тепчка во која еден малолетник е тешко повреден се случила вчера во скопското село Миладиновци.

Од полицијата информираат дека околу 23 часот кај игралиштето за мал фудбал дошло до нарушување на Јавниот ред и мир помеѓу две групи малолетни лица при што во тепачката со повреда се здобило едно 16 годишно лице.

-Малолетникот бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ каде од страна на лекар констатирана му била тешка телесна повреда, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус