вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Хроника

Малолетник тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Малолетник тешко повреден во сообраќајка во Скопје

На 23.10.2018 година во 18:30 часот на улица „Александар Урдаревски“ во Скопје, Л.А.(20) од Скопје, управувајќи патничко возило „Форд Галакси“ со германска национална ознака, изгубил контрола над возилото, излетал надвор од коловозот и се превртел.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил 17-годишен сопатник, кој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје.

По укажаната помош тој бил задржан на понатамошно лекување.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.