сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 129
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Хроника

Малолетник тешко повреден во сообраќајка во Битола

Малолетник тешко повреден во сообраќајка во Битола

На 27.05.2020 во 23:00 часот на крстосницата од ул.„Индустриска“ и ул.„Солунска“ во Битола, товарно моторно возило „пежо 208“ со скопски регистарски ознаки управувано од П.М.(48) од Битола удрило во моторцикл „јиа јуе“ со битолски регистарски ознаки управуван од 17 годишен малолетник од Битола.

По незгодата сопатникот на моторциклот, 15-годишен малолетник од Битола бил пренесен во Клиничката болница Битола каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Парламентарни избори 2020