вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 110
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Малолетник тешко повреден во Скопје, бил удрен од автомобил

Малолетник тешко повреден во Скопје, бил удрен од автомобил

На 09.04.2020 во 06.41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13.30 часот на ул.„Македонско-косовска бригада“ патничко возило „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(30) од Скопје, удрило во малолетен пешак.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус