четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 85
home Хроника

Малолетник тешко повреден во Битола, го смачкала работна машина

Малолетник тешко повреден во Битола, го смачкала работна машина

На 03.09.2020 во 15:40 часот било пријавено дека на ул.„Панде Илковски“ во Битола, Е.К.(19) од Битола управувајќи работна машина „аран“ удрил во бетонски ѕид и ограда од куќа.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил 16 годишник од Битола, кој бил сопатник во работната машина, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Локални избори 2021