четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 127
home Хроника

Малолетник тешко повреден, со електричен тротинет удрил во паркиран автомобил

Малолетник тешко повреден, со електричен тротинет удрил во паркиран автомобил
илустрација

На 24.05.2022 во 14.27 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Раде Иваноски“ во Прилеп, малолетник од Прилеп, управувајќи електричен тротинет, удрил во паркирано патничко возило „ауди“.

-Во незгодата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди констатираnи во Градска болница Прилеп, информира МВР.

Увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

Коронавирус