вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Хроника

Малолетник тешко повреден откако паднал од велосипед

Малолетник тешко повреден откако паднал од велосипед
илустрација

На 24.06.2020 во 12:00 часот било пријавено дека во Струмица, на крстосницата од ул.„Младинска “ со ул„Ристоман Попчевски“ 17- годишник од Струмица управувајќи велосипед паднал на коловозот.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Коронавирус