четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 43
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Малолетник тешко повреден откако бил удрен од џип

Малолетник тешко повреден откако бил удрен од џип

Четиринаесет годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14 часот се случила на улица ,,Стамен Манов“ во Кочани.

Од полицијата информираат дека Б.Р.(34) од Кочани, управувајќи патничко возило ,,Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски таблици, удрил во 14-годишно момче.

-Од ударот момчето се здобило со тешки телесни повреди, по што било пренесено во Клиничката болница во Штип, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица.

Парламентарни избори 2020