недела, 12. јули 2020. Вести денес: 37
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Хроника

Малолетник тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Малолетник тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Малолетник се здобил со тешки повреди откако бил удрен од автомобил „БМВ“.

Од МВР информираат дека несреќата се случила вчера во 11,30 часот во тетовското село Калник.

-Патничко моторно возило „БМВ“ со италијански национални ознаки, управувано од Ј.А.(20) од с.Калник, удрило во малолетник од с.Боговиње-тетовско, кој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово за укажување на лекарска помош, велат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Тетово.

Парламентарни избори 2020