четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 43
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Малолетник тешко повреден на „Џон Кенеди“ по удар од мотор

Малолетник тешко повреден на „Џон Кенеди“ по удар од мотор

Малолетен пешак се здобил со тешки повреди откако во него удрил мотор „пијаџо“.

Несреќата, информираат од полицијата, се случила вчера попладне на улицата „Џон Кенеди“.

– Е.Г.(20) од Скопје, управувајќи мотоцикл „пијаџо“ со скопски регистарски ознаки, удрил во малолетен пешак од с.Палиград. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, информираат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

Парламентарни избори 2020