четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 122
home Хроника

Малолетник со велосипед прегази 4-годишно дете во Скопје

Малолетник со велосипед прегази 4-годишно дете во Скопје

Четиригодишно дете било удрено од велосипедист во Скопје, информира МВР. Вчера во 11:45 часот пријавено е дека во село Студеничани, скопско, 15-годишник од село Студеничани, управувајќи велосипед, удрил во четиригодишно дете од истото село. Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му била укажана лекарска помош.

Коронавирус