вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Малолетник со огнено оружје пукал во својот малолетен братучед во курушевско Пресил, со тешки телесни повреди бил однесен во прилепската болница

Малолетник со огнено оружје пукал во својот малолетен братучед во курушевско Пресил, со тешки телесни повреди бил однесен во прилепската болница

На 22.07.2021 во Полициска станица Прилеп пријавено е дека во Јавна здравствена установа „Борка Талески“ во Прилеп е донесен малолетник од с.Пресил, крушевско, со тешки телесни повреди од огнено оружје.

Увид извршила увидна екипа на ПС Крушево и ПС Прилеп, при што било констатирано дека во с.Пресил, во семејната куќа на Џ.И.(43), кој во моментот не бил дома, неговиот малолетен син истрелал од ловна пушка, која ја поседувал Џ.И., при што го повредил малолетниот братучед.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус