четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 134
home Хроника

Малолетник со нарушено здравје избегал од установа за згрижување

Малолетник со нарушено здравје избегал од установа за згрижување

На 13.09.2021 во Полициската станица Карпош, вработена во Јавната установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено здравје пријавила дека од Организациската единица Козле се оддалечил нивниот штитеник Р.Џ.М.(14) од Куманово.

Посочиле дека тој и претходно се оддалечувал од установата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус