четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 47
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Малолетник со мотор удрил во 7 годишно дете

Малолетник со мотор удрил во 7 годишно дете

На 14.05.2020 во 16.30 часот било пријавено дека во с.Житоше, мопед „хамачи“, без регистарски ознаки, управуван од 17 – годишник, удрил во деветгодишен пешак.

Пешакот бил пренесен во Општата болница Прилеп за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Парламентарни избори 2020