вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Малолетник со мотоцикл удрил во жена и дете

Малолетник со мотоцикл удрил во жена и дете

На 27.06.2021 во 13.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од бул.„Октомвриска револуција“ и ул.„Иво Лола Рибар“ во Куманово, мотоцикл „педа“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Куманово, удрил во пешакот Ж.С.(46) и уште еден малолетен пешак, двајцата од Куманово, информира МВР.

Во незгодата Ж.С. се здобила со тешки телесни повреди, а со телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Општата болница Куманово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.

Коронавирус