сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник со автомобил се забил во запрежно возило, едно лице тешко повредено

Малолетник со автомобил се забил во запрежно возило, едно лице тешко повредено

На 27.11.2020 во 09.30 часот на регионалниот пат Струмица-с.Баница-с.Вељуса се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „датсун нисан“ со штипски регистарски ознаки, управувано од малолетник од с.Баница и запрежно возило, управувано од Б.К.(62) од с.Василево.

Во незгодата Б.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Струмица.

Коронавирус