среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 136
Во живо

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Хроника

Малолетник со автомобил се обидел да прегази сограѓанин

Малолетник со автомобил се обидел да прегази сограѓанин

На 30.01.2021 во СВР Тетово – ОВР Гостивар од полициски службеници бил приведен 17-годишник од Гостивар, постапувајќи по пријава добиена околу 13.40 часот од  В.С.(30) од Гостивар.

Според пријавата, на 29.01.2021, околу 18.20 часот, додека се движел на ул„Тоде Богданоски“, патничко возило „ауди А4“ се обидело да удри во него.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија