недела, 22. мај 2022. Вести денес: 85
home Хроника

Малолетник со „Ауди“ со скопски регистарски таблички усмрти пешак

Денеска околу 14:30 часот на ул. Св. Јоаким Осоговски во Крива Паланка Н.Д. (роден 2001) управувајќи патничко моторно возило „Ауди А3“ со скопски регистерски таблички удрил во пешакот Н.И. (1973).
Малолетник со „Ауди“ со скопски регистарски таблички усмрти пешак

Денеска околу 14:30 часот на ул. Св. Јоаким Осоговски во Крива Паланка Н.Д. (роден 2001) управувајќи патничко моторно возило „Ауди А3“ со скопски регистерски таблички удрил во пешакот Н.И. (1973).

Од ударот Н.И. починала на лице место.

Коронавирус