сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 41
home Хроника

Малолетник се здоби со изгореници по пожар во неговиот дом

Малолетник се здоби со изгореници по пожар во неговиот дом

На 27.01.2021 во 10:35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци, скопско, настанал пожар во куќата на Ш.М. од с.Батинци, при што бил опожарен долниот кат и дел од горниот кат, а со изгореници се здобил 16-годишник.

Тој бил пренесен во Ургентен центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Пожарот бил локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

ЕУРО 2020

Македонија