среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Хроника

Малолетник се обидел да силува 13-годишно девојче во Штип

Малолетник се обидел да силува 13-годишно девојче во Штип

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднела кривична пријава против 17-годишен малолетник од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

На 31.07.2019 и 03.09.2019 во светиниколското село Кадрифаково, пријавениот се обидел да изврши обљуба над 13-годишна малолетничка и ја допирал по телото, информираше портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотова.

Локални избори 2021